Jak nakryć stół walentynkowy? - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!

Jak nakryć stół walentynkowy?

Strona główna / Jak nakryć stół walentynkowy?
1 lutego 2021
Jak nakryć stół walentynkowy?

Walentynki, to święto zakochanych, które obchodzimy 14 lutego każdego roku. W ten szczególny dzień warto stworzyć magiczny klimat na naszym stole, który będzie stanowił piękne tło dla chwil spędzonych w gronie ukochanych osób. Dziś chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na udekorowanie walentynkowego stołu.

Kolorystyka dekoracji

W święto zakochanych nie powinno zabraknąć na naszym stole dekoracji w kolorach odzwierciedlających nasze uczucia. Czerwień odzwierciedla namiętność i przywiązanie. Róż jest zarezerwowany dla wyrażania wdzięczności i podziwu, zaś biel oznacza lojalność i szacunek. Ja do tych barw postanowiłam jeszcze dodać moje ukochane złoto, które symbolizuje mądrość, wzniosłość i zaufanie.

Walentynkowe tekstylia

Obrus. Walentynki to święto otoczone aurą miłości. Obrus w kolorze pudrowego lub cukierkowego różu doskonale sprawdzi się na tę okazję. Jeśli zdecydujecie na inny kolor, warto aby był on możliwie jednolity – biel lub czerwień to także dobre kolorystyczne bazy do walentynkowych dekoracji. Pisałam o tym, już we wcześniejszych artykułach dotyczących stołu wigilijnego i tekstyliów, że należy pamiętać o zasadzie doboru wymiarów obrusa do wielkości stołu. Aby to uczynić należy do miary długości i szerokości doliczyć 20-30cm. Ja wybrałam piękny, subtelny obrus Aura od Room99.pl w rozmiarze 140 na 220 cm (standardowy rozmiar mojego stołu to 90 cm na 160 cm).

Dekorując walentynkowy stół zrezygnowałam z bieżnika, ponieważ w centralnej części stołu zaplanowałam dużą liczbę dekoracji.

Serwety. Wspominałam już także, że na eleganckim stole obowiązują serwety materiałowe w formie kwadratów lub prostokątów. Ja zdecydowałam się na wybór serwet w kolorze bieli, klasycznych bez dodatkowych wzorów. Wybrałam do nich bardziej fantazyjne cyrkoniowe pierścienie, aby podkreślić mniej formalny i romantyczny klimat walentynkowego wieczoru. Dodatkowo każdą z serwet przyozdobiłam serduszkiem na patyczku, na którym zawiązałam kokardki.

Zastawa stołowa i szkło

Serwis. Znacie już doskonale moją miłość do Białej Marii Rosenthala. Tym razem postanowiłam zaszaleć i wymieszać elementy tego serwisu z innymi dodatkami w kształcie serduszek – ceramicznych miseczek i talerzyków. Sztućce oczywiście jako biżuteria stołu wybrałam w kolorze ukochanego złota.

Na co dzień używam kryształowych szklanek i kieliszków. Na eleganckim stole idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła z jednej kolekcji. Uznałam, że walentynkowe święto może jednak być potraktowane w bardziej fantazyjny sposób. Z tego powodu wymieszałam dwa rodzaje szkła.

Goblety. Szklanki do wody (tzw. goblety) pochodzą z mojej ulubionej kolekcji Noblesse Picherest marki Nachtaman, które zakupiłam w sklepie Home and You.

Szampanówki. Na walentynkową okazję wybrałam także piękne różowe szampanówki KONUNGSLIG z IKEI. Myślę, że wykorzystam je jeszcze na wiele letnich okazji.

Kwiaty, świece i walentynkowe serca

W związku z tym, że na walentynkowy wieczór zaplanowałam dania serwowane na podtalerze, mogłam wykorzystać centralną część stołu do udekorowania jej kwiatami, świecami i sercami.

Bukiet kwiatów. Kwiaty postanowiłam ułożyć w ceramicznej złotej donicy, którą kupiłam z myślą o ogrodzie. Wybrałam ją ponieważ pięknie komponuje się z bukietem pastelowych peoni.

Świece. Walentynkowy stół powinien mienić się blaskiem świec, tworzyć atmosferę zachęcającą do bliskości i romantycznych wspomnień. Ja wybrałam piękne różowe świece, które ustawiłam w kryształowych świecznikach od Westwing.

Serca. Postanowiłam także ozdobić stół złotymi ceramicznymi sercami w miseczkach o tym samym kształcie, a w centralnej części stołu ustawiałam złote Walentynkowe dekoracje.

Warto pamiętać, aby kwiaty, świece i inne dekoracje nie przekraczały wysokości 30-40 cm, dzięki czemu będziemy mogli widzieć twarz naszego rozmówcy i spoglądać mu w oczy.

Walentynkowy wieczór

Walentynkowy wieczór do piękna okazja do celebrowania swoich uczuć. Walentynki można spędzić w towarzystwie jednej ukochanej osoby podczas romantycznej kolacji. Pięknym rozwiązaniem jest także cieszenie się tym świętem pełnym miłości w gronie całej rodziny. A może warto, aby pięknie ozdobiony walentynkowy stół towarzyszył nam dłużej niż tylko w ten jeden dzień w roku? Sadzę, że od czasu do czasu przygotować dla ukochanej osoby lub całej rodziny niespodziankę, jaką jest wykreowanie w naszych domach atmosfery sprzyjającej wyrażaniu naszych uczuć i miłości.

Wierzę, że mój pomysł na zaaranżowanie walentynkowego stołu przypadł Wam do gustu. Zachęcam Was do stworzenia własnych aranżacji walentynkowych nakryć i podzielenia się ze mną efektami Waszej. Możecie to uczynić oznaczając mój profil @roseberry.home na Instagramie lub za pomocą hashtagu: #byroseberryhome, a takżewklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod tym artykułem na profilu RoseberryHome na Facebooku. Najpiękniejsze aranżacje stołu z radością udostępnię na swoim profilu.

Z życzeniami romantycznych chwil przy walentynkowym stole,

Joanna


Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij