Jak stworzyć różane choineczki? - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!

Jak stworzyć różane choineczki?

Strona główna / Jak stworzyć różane choineczki?
16 grudnia 2020
Jak stworzyć różane choineczki?

Choineczki – szczotkowe, ceramiczne i pierzaste – królują wśród bożonarodzeniowych dekoracji. To urokliwe dekoracje, które potrafią wyczarować magiczny klimat. Dziś chciałabym pokazać Wam, w jaki sposób możecie samodzielnie przygotować różane choineczki, które mogą stanowić piękną świąteczną ozdobę kobiecej toaletki, łazienki, sypialni i salonu.

Niezbędne materiały

Poniżej prezentuję listę materiałów, które są potrzebne w celu przygotowania różanych choineczek:

  • Styropianowe choineczki.
  • Papierowe i/lub piankowe różyczki na drucikach w ulubionych odcieniach.

Styropianowe choineczki

Styropianowe choineczki znajdziecie na Allegro.pl i wielu sklepach z papierniczym asortymentem. Ja zakupiłam dwie choineczki w rozmiarach 20 cm i 28 cm.

Różnokolorowe różyczki na drucikach

Wybór kolorów i wzorów piankowych oraz papierowych różyczek powinien być podyktowany osobistymi potrzebami i preferencjami. Ja wybrałam następujące rodzaje różyczek:

  • śnieżnobiałe papierowe (1,5 cm szerokości) – dwa opakowania po 144 sztuki,
  • piankowe w kolorze jasnego różu (2 cm szerokości) – dwa opakowania po 72 sztuki,
  • piankowe w kolorze klasycznego różu (2 cm szerokości) – dwa opakowania po 72 sztuki.

Różyczki zakupiłam na Allegro.pl.

Wykonanie choineczek

Przed przystąpieniem do pracy warto przygotować woreczek, do którego włożymy odcięte końcówki drucików od różyczek. Różyczki są zamocowane na dość długich drucikach, aby różyczki dobrze wbijały się i trzymały styropianu należy je wcześniej skrócić. Wykonanie dwóch choineczek zajmuje około 60 minut. Poniżej prezentuję kroki, jakie wykonałam.

  1. Przycięcie drucików od różyczek na długość ok 1-1,5cm.
  2. Przymiarka – wstępne przygotowanie kompozycji z różyczek. Ja zdecydowałam się na wykonanie dwóch wariantów. Jedną choineczkę wykonałam na bazie równoległych okręgów wykonanych naprzemiennie z dwóch kolorów różyczek. Drugą zaś – z opadających z wierzchołka łańcuszków z różowych różyczek na tle tych białych.
  3. Zamocowanie różyczek poprzez wbicie drucików w styropianową choineczkę.

Voila! Różane choineczki gotowe

Voila! Choineczki są gotowe do udekorowania nimi wielu domowych przestrzeni. Będą stanowiły piękne tło dla innych ozdób świątecznych. Ja zaaranżowałam na tacy oprószonej sztucznym śniegiem wraz z uroczymi aniołkami.

Wierzę, że pomysł na przygotowanie różanych choineczek przypadł Wam do gustu. Zachęcam Was do zaprojektowania własnych kompozycji podzielenia się ze mną efektami Waszej. Możecie to uczynić wysyłając do mnie e-mail, oznaczając Roseberry.home w Waszej relacji/zdjęciu na Instagramie, czy wklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod artykułem o organizerze na spineczki na profilu RoseberryHome na Facebooku.

Z życzeniami przepięknych różanych choineczek

Joanna


Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij