Jaskry - oczy kojota - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!

Jaskry – oczy kojota

Strona główna / Jaskry – oczy kojota
26 kwietnia 2021
Jaskry – oczy kojota

jaskry to jedne z moich ulubionych kwiatów. To ten rodzaj kwiatów, który jest niezwykle urokliwy i oczarowuje niezależnie od tego, jaki jest jest jego kolor.

Jaskry i ich symbolika

Ten gatunek jest niezwykle delikatny i kobiecy niczym róże, a także jednocześnie dziki i uwodzący jak na polne kwiaty przystało. Różowe jaskry symbolizują delikatną miłość i uczucie. Żółte przynoszą szczęście. Białe symbolizują niewinność i delikatność. Czerwone namiętność i pasję. Pomarańczowe radość. 

Mnie totalnie oczarowały jaskry różowe, które kolorem fuksji naenergetyzowały nasze domowe wnętrze. 

Ciekawostka

Indianie z wysuszonych lub rozgniecionych jaskrów tworzyli truciznę, która wkładali do kawałków mięsa, podczas polowania na kojoty.

Legendy głoszą…

Indiańska legenda głosi, że jaskry były oczami kojotów. Liczne plemiona Indian posiłkowali się trucizną stworzoną z jaskrów, aby upolować te zwierzęta. Legenda perska powiada zaś, że książę który zakochał się w nimfach aby je oczarować nucił im co noc pieśni. Niewzruszone tym nimfy zamieniły go jednak w kwiat jaskra… Inne zakończenie legendy mówiło, że ze względu na nieodwzajemnioną miłość książę zmarł ze smutku, a w miejscu jego pochówku zakwitł jaskier.

Niezależnie od legend, kwiat ten oczarowuje swoją delikatnością i wdziękiem. Cieszmy się jaskrami i wpatrujemy w nie niczym oczy kojota…

Z serdecznymi życzeniami udanego wtorku,

Joanna


Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij