Strona główna / Obrusy / Obrusy klasyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

 Obrusy klasyczne do jadalni

Stół w kuchni lub jadalni to centralne miejsce domu, przy którym gromadzi się cała rodzina, aby spędzić wspólne chwile i spożyć razem posiłki. To miejsce w domu, które zasługuje wyjątkową oprawę. Wybierając dodatki tekstylne do naszych jadalni warto zwrócić szczególną uwagę na nakrycie stołu w postaci obrusu. Obrus to podstawowa dekoracja stołu przy codziennych i odświętnych spotkaniach z bliskimi. Warto zadbać o to, aby stół był także pięknie nakryty i zachęcał do spędzania rodzinnych wspólnych momentów każdego dnia.

Obrus niczym płótno obrazu

Obrus to płótno, na którym można namalować piękny krajobraz. Obrus można przyozdobić podkładkami, serwetkami, ceramiczną lub porcelanową zastawą, szkłem i kieliszkami, sztućcami, kwiatami w wazonach i okazjonalnymi dekoracjami. Warto, aby wszystkie te elementy stanowiły integralną całość i do siebie pasowały tworząc kompletną stylizację stołu. Obrus jest największą tkaniną, która ozdabia stół. Powinien być starannie dopasowany do rozmiarów stołu. Rozmiar obrusu określamy stosując metodę dodania do każdego z boku stołu dodać po ok. 20-25 cm zwisu tkaniny z każdej strony. Boki obrusu powinny elegancko zwisać poza blat i być starannie wykończone. Warto przed zakupem obrusu zmierzyć stół, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Naturalne klasyczne obrusy

Nasze obrusy szyjemy z 100% naturalnego, włoskiego i ekologicznego lnu lub bawełny oraz wykańczamy nićmi z jedwabiu poliestrowego. Wszystkie tkaniny z naszej oferty posiadają certyfikat OEKO-Tex Standard 100, potwierdzający że są one wolne od substancji toksycznych. Nasze produkty szyjemy tylko w polskich, rodzimych pracowniach.  Starannie dobieramy ich wzory i kolory, aby następnie dopasować do nich podkładki, serwetki i ozdoby na serwetki. To obrus jest punktem odniesienia dla każdej stworzonej przez nas kolekcji tkanin stołowych i stanowi podstawę każdej aranżacji stołu.

Wykończenie obrusów

Nasze klasyczne obrusy obszywamy tworząc listwę kopertową lub bordiurę w formie eleganckiej wypustki, której kolor starannie dobieramy do barwy tkaniny. Staranne i ręczne wykończenie sprawia, że obrusy wyglądają niezwykle elegancko i naturalnie. Do zdobienia obrusów stosujemy subtelne pastelowe wypustki, które dodają uroku naszym jednolitym lnianym tkaninom. Nasza oferta kolekcji bawełnianych i lnianych obrusów została stworzona tak, by cieszyć różnorodne gusta Klientów niezależnie od stylu wnętrza. Można je zaaranżować na stole co dzień w towarzystwie bieżników i podkładek na stół w kratkę. Od święta będą stanowiły elegancką podstawę dla naszych haftowanych ręcznie szytych podkładek i serwetek z bożonarodzeniowymi motywami.