Najwygodniejszy fotel świata - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!

Najwygodniejszy fotel świata

Strona główna / Najwygodniejszy fotel świata
1 marca 2022
Najwygodniejszy fotel świata

Eames Lounge Chair to niezmiennie od 1956 roku najwygodniejszy fotel świata. O historii tej diznajerskiej perełki opowiadam na moim kanale na You Tubie: najwygodniejszy fotel świata. W poniższym artykule znajdziecie ciekawostki, piękne zdjęcia i właściwości fotela Bermund, dostępnego w sklepie internetowym Edinos, a stylizowanego właśnie na słynny fotel małżenstwa Eamesów.

Fotel Bermund w domowym biurze

Czasy pandemii spowodowały, że coraz częściej pracujemy w naszych domach. Z przeprowadzonej przeze mnie ankiety wśród moich obserwatorów na Instagramie wynika, że zaledwie 15% respondentów ma szczęście pracować w domowym gabinecie. Najczęściej pracujemy przy stole, przy maleńkim biurku w sypialni lub pokoju gościnnym, w salonie.

My także postanowiliśmy stworzyć taki kącik do pracy i w naszym domu. Kiedy rozpoczęłam poszukiwania idealnego fotela do pracy w domu, wiedziałam, że będzie to model stylizowany na słynny Eames Lounge Chair. I tak w naszym domu zamieszkał fotel Bermund – najwygodniejszy fotel, na którym do tej pory w życiu siedziałam – dostępny w sklepie internetowym Edinos.

Historia luksusowego fotela Eames Lounge

Zacznijmy jednak od historii. Charles & Ray Eames – on architekt, ona malarka. Eamesowie byli niczym– Bonnie i Clyde XX- wiecznego designu, Niesamowicie zdolni, nieprzyzwoicie błyskotliwi. Ich projekty ruszyły bryły z posad historii wzornictwa, wykreowały nową definicję wygody. Wszystko, co wyszło spod ich ręki było skazane na sukces.

Charles wraz żoną postanowili zaprojektować fotel, na którym „leżakowanie” spełniałoby wszystkie pryncypia relaksu. I tak powstał on – Lounge chair Charles & Ray Eames – „pierworodny” fotel designerskiej pary.

To na nim Martin Scorsese dyrygował „Ciemną stroną miasta”, Iron Man opracowywał swoje misje, a Doctor House odkrywał meandry medycznych tajemnic. Lounge chair od 1956 nieustannie napędza produkcję.  Fotel ten szybko stał się synonimem niedoścignionego luksusu. Produkcją fotelu z dołączoną nazwą Eames Lounge zajmują się Herman Miller i Vitra. Cena oryginału potrafi sięgnąć kilkunasty tysięcy euro. Fotel ten stał się inspiracją dla wielu innych projektantów i firm produkujących meble. I ja dziś mogę się dziś cieszyć takim modelem tego fotela, który był inspirowany designem Eames Lounge – fotelem Bermund.

Fotel Bermund – do pracy i do relaksu

Zasługujemy na to, aby pracować w jak najlepszych i ergonomicznych warunkach. Jeśli zależy nam na zdrowiu, kondycji fizycznej naprawdę warto zainwestować w fotel o najlepszym wyprofilowaniu. Fotel Bermund 2x marki Elior dostępny w sklepie internetowym Edinos to fotel po prostu idealny i… naprawdę najwygodniejszy ze wszystkich, na których w swoim życiu siedziałam. To fotel, na którym możemy pracować i odpoczywać.

Składa się on z trzech zakrzywionych idealnie wyprofilowanych muszli wykonanych z drewna orzechowego, które tworzą zagłówek, oparcie i siedzisko. Drewno orzechowe łatwo poddaje się obróbce powierzchniowej, co sprawia, że jest to idealny materiał do przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Muszle zostały wygięte i ukształtowane pod wpływem ciepła i ciśnienia. Skorupy i poduszki siedzeń mają zasadniczo ten sam kształt i składają się z pięknie zakrzywionych form. 

Zagłówek i oparcie utrzymują odpowiednią pozycją ciała podczas siedzenia. Ich wysokość jest idealna do tego, aby idealnie się na fotelu ułożyć i zebrać myśli. Podłokietniki są także niezwykle wygodne. Na tym fotelu nasze mięśnie odpoczywają. 

To, co najpiękniejsze w fotelu

Designerska tapicerka została wykonana z odpowiednio przygotowanej włoskiej skóry naturalnej o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, a do tego nadaje elegancji i wyniosłości. Dodatkowo, wewnętrzna strona oparcia została uszlachetniona o subtelną, ale zarazem charakterystyczne pikowania.

Fotel Bermund 2x jest wyposażony w obrotową podstawą z cichymi, chromowanymi kółeczkami, które zabezpieczają podłogę przed porysowaniem. Metalowa konstrukcja została wykonana z najwyższej jakości stali polerowanej. Konstrukcja mebla jest odporna na zarysowania i zadrapania, a producent daje temu fotelowi aż 10 lat gwarancji. Zdecydowanie podnosi to walory użytkowe i estetyczne mebla. Fotel jest dostępny także w innych wersjach kolorystycznych

Fotel ten to majestatyczna klasyka, elegancja i naprawdę dobry styl. Wyrafinowany charakter i ponadprzeciętna wygoda tego fotela sprawiają, że będzie to nasz idealny towarzysz do pracy i odpoczynku. Z całego serca polecam. Stworzony został do tego, aby komfortowo na nim pracować i komfortowo wypoczywać. Czego chcieć więcej?

Joanna

Link do fotela i strony Edinos:

Istotne parametry techniczne fotela Bermund:

  • Wymiary: szerokość: 75 cm, szerokość siedziska: 49 cm, głębokość: 57 cm, , wysokość krawedzi siedziska: 48-54 cm, wysokość: 108-116 cm.
  • Gwarancja: 10 lat (inni producenci oferują maksymalnie 24 miesiące gwarancji. Ten fotel ma ze względu na jakość ma potwierdzoną aż 10-cioletnią gwarancję).
  • Materiał: oparcie, siedzisko i podłokietniki wykonane z naturalnej skóry, zewnętrzna strona oparcia i siedziska uszlachetniona naturalnym drewnem orzechowym. Podstawa fotela zrobiona z najwyższej jakości stali nierdzewnej o wysokim połysku.
  • Modny kolor: biała tapicerka i obicie z naturalnego drewna orzechowego. Fotel jest dostępny także w innych wersjach kolorystycznych.
  • Produkt posiada certyfikat jakości „Edinos Standards DSI 804”, który potwierdza najwyższą jakość wykonania mebla oraz  pełny stopień zgodności poszczególnych jednostek wytworzonego wyrobu z przyjętym wzorcem.
  • Bardzo łatwy montaż (w zestawie znajduje się czytelna i dokładna instrukcja montażu mebla). 

Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij