O obdarowywaniu i pakowaniu prezentów słów kilka... - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!

O obdarowywaniu i pakowaniu prezentów słów kilka…

Strona główna / O obdarowywaniu i pakowaniu prezentów słów kilka…
22 grudnia 2020
O obdarowywaniu i pakowaniu prezentów słów kilka…

Jeśli chcemy wyrazić nasze uczucie wobec bliskich powinniśmy tyle samo uwagi poświęcić opakowaniu, co i kupowaniu prezentu. Warto umilić sobie czas pakowania prezentów włączając ulubioną muzykę i przygotowując ulubiony napój – pyszną herbatę, napój kawowy lub kieliszek wina.

Sensem życia jest znaleźć swój dar. Celem życia jest oddanie tego daru innym.

<Pablo Picasso>

Kolorystyka opakowań

Jeśli prezenty znajdą się pod naszym domowym choinkowym drzewkiem warto zadbać o to, aby kolorystyka i rodzaj opakowań współgrała z ogólną stylistyką świątecznych dekoracji. Do pudrowo-szampańskiej choinki warto zakupić różowe, złote, białe lub beżowe papiery ozdobne. Pod choinką w kolorystyce czerwieni wspaniale będą wyglądać prezenty zapakowane w pudełka lub papiery w kolorach czerwieni, złota, zieleni i beżu. Choinka niebiesko-biała lub biało-srebrna będzie pięknie komponowała się z opakowaniami w kolorze srebra, bieli i niebieskiego.

Daj światu to, co masz najlepszego. Wówczas najlepsze wróci do ciebie.

<Madeline Bridges>

Styl wnętrza a kolor opakowania

Opakowując prezenty można także kierować się ulubionym stylem – własnym lub obdarowanego. Do wnętrz typu boho i skandynawskich doskonale sprawdzi się papier naturalny, który zawsze wygląda szlachetnie. Idealnie pasują do niego naturalne sznurki, koronki i rozety. Do wnętrz w stylu glamour pięknie będą pasować opakowania i kokardy mieniące się blaskiem złota i srebra. We wnętrzach amerykańskich pięknie sprawdzą prezenty zapakowania w papiery i kokardy w pastelowych odcieniach.

Bardzo wierzę w ideę dawania i wspierania swojej społeczności oraz całego świata. Myśl globalnie, działaj lokalnie. Jestem przekonany, że wartość ludzkiego życia możemy określić przez wpływ, jaki ma na innych.

<Steve Nash>

Rodzaj opakowania a prezent

Najprostszym rozwiązaniem na zapakowanie prezentu jest torebka. Zapakowanie w nią podarunku nie wymaga wiele wysiłku, a zamieścimy w niej wiele przedmiotów (np. maskotka) , które nie mają zewnętrznego pudełka i trudno byłoby w ładny sposób obłożyć papierem.

Elegancko będą wyglądały podarki umieszczone w okrągłych, kwadratowych lub prostokątnych pudełkach, które często są już ozdobione kokardkami. To nieco bardziej kosztowne rozwiązanie, jednak na pewno efektowne. W maleńkich pudełkach pięknie prezentuje się biżuteria.

Butelka będzie pięknie prezentować się jeśli umieścimy na niej malutką, świąteczną dekorację np. z gwiazdką, bombką lub ozdobną figurką.

Ja osobiście uwielbiam pakować prezenty w ozdobny papier, aby następnie samodzielnie stworzyć z tasiemek kolorowe kokardy. Rozpakowywanie prezentu zapakowanego w papier wywołuje u obdarowanych osób przyjemne uczucie ekscytacji 🙂 Aby nie powodować niepotrzebnego stresu i krzątaniny po domu warto przygotować wcześniej wszystkie potrzebne materiały: opakowania, papier ozdobny, nożyczki, taśmę klejącą lub naklejki, tasiemki, kokardki i inne dekoracje, które planujemy użyć do zapakowania prezentów.

Prawo dawania jest bardzo proste. Jeśli pragniesz radości, dawaj radość. Jeśli miłość jest tym, czego poszukujesz – zaoferuj miłość. Jeśli pragniesz materialnego bogactwa – pomagaj innym stawać się bogatymi.

<Deepak Chopra>

Wielkość prezentu

Małe i średnio gabarytowe prezenty na pewno znajdą dużo miejsca pod choinką. Wyzwaniem może stać się prezent o większych rozmiarach. Tu warto przygotować małą sztuczkę. Pod choinką może umieścić dwa pudełeczka zapakowane jedno w drugie wraz z instrukcją kierującą do miejsca, gdzie prezent się znajduje. Można go ustawić w jednym z pokoi, do którego obdarowany nie ma dostępu, w garażu, w piwnicy lub na tarasie. Wielkogabarytowy prezent warto zapakować w duży papierowy obrus dostępny w wielu sklepach internetowych i udekorować kokardą.

Miłość to znaczy dawać, nie oczekując niczego w zamian.

<Margit Sandemo>

Dzielenie się z innymi ludźmi jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy będzie to symboliczny prezent czy kosztowny podarek. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy czym możemy podzielić się z innymi to nasza bliskość, uwaga i miłość. Nie zapominajmy o tych darach podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, mamy ich w sercu i duszy naprawdę nieskończone pokłady…

Z życzeniami radości z dawania…

Joanna


Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Następny wpis

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij