Roseberry Home w Dworze Uphagena - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!
EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseSpanishUkrainian
EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseSpanishUkrainian
0

Brak produktów w koszyku.

Roseberry Home w Dworze Uphagena

Strona główna / Roseberry Home w Dworze Uphagena
1 maja 2023
Roseberry Home w Dworze Uphagena

Wiele miesięcy temu pojawił się w mojej pomysł na to, aby aranżacje stołów pokazywać z perspektywy miejsc wyjątkowych – hoteli, restauracji, dworów i pałaców. I tak powstał pomysł na cykl „Spotkajmy się przy stole”, nad którym patronat objęła organizacja Pomorskie Prestige. Zależało mi na tym, aby opowiadać o niezwykłych miejscach i tworzyć w nich aranżacje stołów na różne okoliczności. Pierwszy z odcinków miałam przyjemność stworzyć w Dworze Uphagena Arche Gdańsk, gdzie przygotowałam stylizację stołu w wersji tropikalnej.

Dwór Uphagena – czyli miejsce z niezwykłą historią

Kiedy wygląda się tutaj przez okno można mieć wrażenie, że znajdujemy się w Paryżu, a nie w Gdańsku. Taki widok z okna na co dzień w XIX wieku podziwiała Maria Wilhelmina, pochodząca z jednej z najznamienitszych dynastii w historii Gdańska – rodu Uphagena. Na Dolnym Mieście przy ul. Profesora Kieturakisa 1, w dawnej letniej rezydencji znanego gdańskiego rodu Uphagenów oraz na terenie dawnego szpitala i sierocińca prowadzonego przez siostry boromeuszki powstał luksusowy obiekt hotelowy ze SPA, loftowymi apartamentami, kawiarnią Maglowania oraz restauracją Stara Kuchnia. Nowe życie temu miejscu nadała grupa hotelowa Arche.

Architekci projektując to miejsce na nowo zadbali o to, aby relikty dawnych czasów wyeksponować w minimalistycznym i industrialnym stylu. Zachwycić się tutaj można oryginalnymi cegłami, kolebkowymi sklepieniami, XIX-wieczną ceramiczną posadzką od Villeroy & Boch ułożoną w misterną mozaikę, oryginalnymi wijącymi się balustradami, ponad 100-letnim maglem, który przeszedł na zasłużoną emeryturę i starą kuchnią szpitalną, którą pierwotnie rozpalano ogniem.

Kolekcja Bird of Paradise na stole w Dworze Uphagena

Niesamowite wrażenie robią tutaj oryginalne freski ozdobne na ścianach z tropikalnym wzorem palm. Stały się one inspiracją do tego, aby aranżacja stołu w Dworze Uphagena miała charakter egzotyczny. Wykorzystałam w niej kolekcję własnej marki Bird of Paradise, której elementami są bawełniany obrus z motywem kwiatu zwanego rajskim ptakiem czyli strelicji, a także orchidei, anturium i egzotycznych liści. Do tego wybrałam haftowane podkładki i serwetki w kolorze modnej w tym roku magenty oraz obrączki na serwetki ręcznie utkane z rafii w Ameryce Południowej. Przy takim stole nie może zabraknąć przepysznych potraw. Wiosna w Arche Gdańsk smakuje wyśmienicie.

Opowieści tkwiące w każdej cegiełce…

Wizyta w Dworze Uphagena Arche Gdańsk była swoistym spotkaniem z architekturą, sztuką współczesną i awangardą w zabawnym wydaniu. Spotkać się tam można z czymś co jest nienamacalne – z przeszłością, z emocjami, z opowieściami osadzonymi głęboko w starych murach, których można odszukać to w każdej cegiełce…

Z całego serca polecam wizytę w tym niezwykłym miejscu,

Joanna


Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij