Wielkanocnych słów kilka... - Roseberry Home
Realizujemy także zamówienia indywidualne - podaj wymiary swojego stołu, napisz do nas i zamów!

Wielkanocnych słów kilka…

Strona główna / Wielkanocnych słów kilka…
3 kwietnia 2021
Wielkanocnych słów kilka…

W ten wiosenny czas przychodzi do nas najważniejsze ze świąt – Wielkanoc. To czas, w którym dni są coraz dłuższe, a świat przepełniony jest jasnością i świeżością. A my zaś po czasie postu i wyczekiwania przygotowujemy się na płodność i obfitość. W naszych sercach króluje nadzieja i radość.

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.

<Jan Paweł II>

Oderwać się od ziemi…

Święta Wielkanocy to czas radości, nadziei i odrodzenia. Jak mówi Księga Rodzaju: „prochem jesteś i w proch się obrócisz” – każdy człowiek powinien być świadomy słabości własnej egzystencji, jednocześnie będąc gotów do moralnego i duchowego odrodzenia. Aby to uczynić powinniśmy chyba czasem oderwać się od ziemi… Dzięki temu docenimy każdą ofiarowaną nam chwilę naszego życia, docenimy każdy jasny dzień, który przyszedł do nas po pełnej ciemności zimie, będziemy pełni nadziei i wiary, że przed nami pełen radości i obfitości czas.

Często powtarzam, że na to, by żyć naprawdę, trzeba najpierw umrzeć. Najpierw należy wyobrazić sobie siebie w grobie, by uzyskać przepustkę do życia. […] A więc wyobraź sobie, że umarłeś i leżysz martwy. A teraz spójrz na swoje problemy z tej perspektywy. Czyż wszystko nie ulega zmianie?

<Anthony de Mello>

… aby dojść do nieba!

Tak, aby dojść do nieba, trzeba oderwać się od ziemi. Najważniejszym ofiarowanym nam darem jest nasze życie, którego scenariusz każdy może napisać sam. Warto wypełnić go chwilami radości z małych rzeczy, cieszenia się z rozkwitającej wokół przyrody i budzenia się świata do życia.

Moi Mili z całego serca składam Wam życzenia radosnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych. Niech ofiarowane nam życie nieustannie w nas rozkwita, a my po prostu na skrzydłach wzlatujmy do nieba, ponad horyzont… 

Joanna


Autor Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku, Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, gdzie wyjaśniamy, jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Akceptuję Więcej

Nie wspieramy Internet Explorer'a

Drogi Użytkowniku,
Nie zapewniamy wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer. Niektóre elementy na stronie mogą wyświetlać się niepoprawnie.

Zachęcamy do zmiany przeglądarki na Google Chrome lub Firefox.

Zamknij