Strona główna / Bieżniki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Bieżnik Venus

w magazynie

180,00 185,00 
Zielony

Eleganckie bieżniki do jadalni

Stół w kuchni lub jadalni to centralne miejsce domu, przy którym gromadzi się cała rodzina, aby spędzić wspólne chwile i spożyć razem posiłki. To miejsce w domu, które zasługuje wyjątkową oprawę. Wybierając dodatki tekstylne do naszych jadalni warto zwrócić szczególną uwagę na nakrycie stołu w postaci obrusu lub bieżnika. Bieżnik to najbardziej podstawowa dekoracja stołu. Sprawdzi się przy codziennych i odświętnych spotkaniach z bliskimi. Warto zadbać o to, aby stół był także pięknie nakryty i zachęcał do spędzania rodzinnych wspólnych momentów każdego dnia.

Jak zaaranżować bieżnik na stole?

Z bieżnikiem możemy namalować na stole piękny krajobraz. Bieżniki elegancko prezentują się na stole ułożone równolegle do siebie wzdłuż krótszych boków. Przy takim równoległym ułożeniu bieżników warto dodać po dwóch przeciwległych stronach stołu dwie podkładki pasujące do bieżników.  Bieżnik można także ułożyć na stole po środku wzdłuż długiego boku. W tym przypadku warto dla osób siedzących vis a vis ułożyć pasujące do bieżnika podkładki na stół.

Podczas eleganckiego spotkania przy stole bieżniki mogą stanowić formę nakładek na obrus i dodawać odświętnego charakteru całej stylizacji stołu. Bieżniki można przyozdobić podkładkami, serwetkami, ceramiczną lub porcelanową zastawą, szkłem i kieliszkami, sztućcami, kwiatami w wazonach i okazjonalnymi dekoracjami. Warto, aby wszystkie te elementy stanowiły integralną całość i do siebie pasowały tworząc kompletną stylizację stołu.

Jak dobrać rozmiar bieżnika do stołu?

Rozmiar bieżnika powinien być starannie dopasowany do rozmiarów stołu. Określamy go stosując metodę dodania do każdego z boku stołu dodać po ok. 20-25 cm zwisu tkaniny z każdej strony. Boki bieżnika powinny elegancko zwisać poza blat i być starannie wykończone. Warto przed zakupem bieżnika zmierzyć stół, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Naturalne tkaniny bieżników

Nasze bieżniki szyjemy z włoskich, hiszpańskich i belgijskich naturalnych, ekologicznych tkanin i wykańczamy nićmi z jedwabiu poliestrowego. Wszystkie tkaniny z naszej oferty posiadają certyfikat OEKO-Tex Standard 100, potwierdzający że są one wolne od substancji toksycznych. Nasze produkty szyjemy tylko w polskich, rodzimych pracowniach. W znakomitej większości nasze bieżniki są wykonane w 100% z bawełny lub 100% lnu. W pojedynczych przypadkach wprowadziliśmy obrusy z domieszką włókien syntetycznych np. w świątecznych obrusach z metalizowanymi złotymi i srebrnymi nićmi. Starannie dobieramy ich wzory i kolory, aby następnie dopasować do nich podkładki, serwetki i ozdoby na serwetki.

Wykończenie bieżników

Nasze bieżniki obszywamy tworząc listwy kopertowe i bordiurę w formie lamówki lub wypustki. Staranne i ręczne wykończenie sprawia, że bieżniki wyglądają niezwykle elegancko i naturalnie. Do zdobienia bieżników stosujemy kolorowe lub połyskujące lamówki i wypustki, które dodają uroku zarówno wzorzystym, jak i jednolitym tkaninom. Nasze bieżniki są udekorowane misternie zaprojektowanymi wzorami. W naszych kolekcjach pojawiają się również bieżniki z jednolitym tłem w różnych kolorach. W naszej ofercie można także znaleźć bieżniki kolorowe z oryginalnymi kwiatowymi, roślinnymi i abstrakcyjnymi wzorami, które mocno kontrastują z tłem. Nasza oferta bieżników została stworzona tak, by cieszyć różnorodne gusta Klientów niezależnie od stylu wnętrza.