Dzień dobry Miły Gościu,

rozgość się u mnie proszę i poczęstuj się inspiracjami o eleganckim wnętrzu, etykiecie, urodzie życia i codziennych przyjemnościach. RoseberryHome to blog o kwiatami pachnącej nazwie, który powstał w wyniku mojej pasji pisarskiej i fotograficznej, wrażliwości na rzeczy piękne i eleganckie oraz potrzeby inspirowania innych ludzi do dbania o jakość własnego życia.

RoseberryHome to:

  • miejsce inspirujące do tego, jak stworzyć szykowny i uporządkowany dom, w którym kwitną piękne relacje między ludźmi,
  • enklawa wiedzy o dobrych manierach i ikonach stylu,
  • przestrzeń zachęcająca do czerpania przyjemności z zaspakajania potrzeb duszy, umysłu i ciała.

Mam na imię Joanna…

Z wykształcenia jestem psychologiem i doktorem w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Z zawodu określiłabym siebie jako menedżerkę, trenerkę, coacha i ekspertkę w obszarze przywództwa i zarządzania kapitałem ludzkim. Przeze wiele lat zajmowałam się kreowaniem polityki personalnej w korporacjach, wspieraniem menedżerów i utalentowanych pracowników w rozwoju ich karier. Dodatkowo wolny czas poświęcałam na własną pracą naukową, a także bycie wykładowcą na studiach MBA. Jako Dyrektor Personalny dążyłam do tego, aby tworzyć takie miejsca pracy, w których pracownicy będą czuli się szczęśliwi, a pracodawcy zadowoleni z ich wyników pracy.

Potrzeba zmiany

Przez wiele lat realizując ambitne cele, czułam się spełniona zawodowo i naukowo, jednocześnie będąc totalnie przeciążona psychicznie i fizycznie. Brak równowagi między potrzebami duszy, ciała i umysłu uruchomił we mnie silną potrzebę zmiany, która stała się drogą do nowego spełnienia. Założyłam szczęśliwą rodzinę, zostałam mamą, umocniłam relacje z naprawdę bliskimi mi ludźmi, zadbałam o własną duszę i ciało (które funkcjonowały w dysharmonii do wiecznie pracującego umysłu), a także stworzyłam dom, o jakim marzyłam – pełen ciepła, harmonii i elegancji.

Życie w dobrym stylu

Uważam, że szykowny, dobrze zorganizowany dom sprzyja temu, aby kwitły w nim piękne relacje między ludźmi. Takie domowe zacisze jest doskonałą przestrzenią do osiągania harmonii między naszą duszą, ciałem i umysłem. Jeśli w codziennych czynnościach będziemy pamiętać o zachowaniu wdzięku, spokoju i dobrych manier, nasze życie zyska na jakości. Przyjemności możemy czerpać z nieskończonej ilości codziennych czynności i sprawunków – bawiąc się z własnym dzieckiem, idąc po zakupy, rozmawiając na wideokonferencji z przyjaciółką, gotując, czytając, kapiąc się, oglądając ulubiony serial czy film, pisząc artykuły czy dekorując dom. Warto realizować te wszystkie czynności w dobrym stylu. Bynajmniej nie ma to nic wspólnego z rozrzutnością, a bardziej ze świadomością, że zasługujemy na to by dobrze żyć.

Wartości RoseberryHome

W RoseberryHome dzielę się z moimi Gośćmi osobistym poczuciem estetyki. Świat jest pełen różnych gustów i indywidualnych opinii. Być może okaże się, że jedne z moich inspiracji przypadną Tobie do gustu, a drugie nie spotkają się Twoją aprobatą. Zachęcam Cię do otwartości i dzielenia się ze mną z innymi Gośćmi tego bloga własną opinią. Proszę Cię jednocześnie o zachowanie kultury stosowanego języka i poszanowanie różnorodności dla cudzych przekonań. Na tym blogu ważne są empatia, szacunek i tolerancja. Jeśli chcesz więc wnieść w tę wirtualną przestrzeń wartość dodaną, serdecznie zapraszam do dyskusji.

Z życzeniami przyjemnej lektury,

Joanna Wszeborowska-Kludzińska