Aranżacje stołów

Roseberry Home w Quadrille Relais & Chateaux

Dziś zapraszam Was nas na kolejny odcinek „Spotkajmy się przy stole” realizowany pod patronatem organizacji Pomorskie Prestige. Piąty odcinek miałam przyjemność zrealizować w restauracji Biały Królik, gdzie przygotowałam elegancką i niebanalną stylizację stołu.

Semper Idem – czyli zawsze ten sam

Przyglądając się pałacowi Quadrille, można nie być świadomym, jak głęboko w przeszłość sięga jego historia. XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Orłowie był niegdyś posiadłością szlacheckiej rodziny von Krocków, potem trafił w ręce landrata Gdańska barona Wilhelma von Brauchitsch, a następnie do senatora Wolnego Miasta Gdańska – Juliusza Jewelowskiego.

Dzieje tego obiektu to prawdziwa lekcja historii Polski, która zahacza nawet o kawalerię generała Józefa Hallera. Po II wojnie światowej obiekt trafił w ręce Związku Nauczycielstwa Polskiego. Swoje początki miała tutaj również Gdyńska Szkoła Filmowa. 

Przez wieki zmieniali się właściciele tego obiektu, ale napis nad głównym wejściem „Semper Idem” mówiący „Zawsze ten sam” wydaje się być wciąż aktualny.

Dziś w zacisznym kompleksie pałacowo-parkowym w gdyńskim Orłowie przy ul. Folwarcznej 2, znajduje się butikowy, ekskluzywny hotel – Quadrille Relais & Chateaux, stworzony przez prywatnych właścicieli. A na jego terenie znajduje się Biały Królik – restauracja oferująca niebanalne dania…

Zabawa konwencją – zaproszenie do świata baśni

Czy lubicie być zaskakiwani? Przekonywać się, że nie wszystkie opcje zostały odkryte, że wciąż pozostaje jakaś przestrzeń do działania naszej wyobraźni? Tak jest z wizytą w butikowym hotelu Quadrille, która stanowi zaproszenie do zabawy konwencją – do świata baśni Lewisa Carolla – Alicji w Krainie Czarów.

Nazwa – Quadrille – to po polsku kadryl, czyli taniec, jaki w “Alicji w krainie czarów” tańczyli Żółwiciel i Gryfon z homarami. Z kolei nazwa restauracji “Biały Królik” nawiązuje do postaci przewodnika Alicji po bajkowym świecie. Powiązań do powieści Lewisa Carolla jest tutaj znacznie więcej…

Hol wejściowy ozdabia czarno-biała posadzka nawiązująca do partii szachów rozgrywanej przez bohaterów opowieści. Znajdujące się tutaj lustra i wzory sprawiają wrażenie zaburzenia percepcji, tworząc bajkową iluzję, jak ze świata baśni. Zmierzając zaś do SPA musimy pokonać długi korytarz imitujący bibliotekę ozdobioną magicznymi zegarami.

Wyrafinowane i pełne bajkowych iluzji wnętrza

Materiały wykorzystane do wystroju wnętrz zostały zamówione u najbardziej renomowanych dostawców. Tapety pochodzą od producenta, który dostarczył je m. in. do dekoracji wnętrz Pałacu Buckingham w Londynie i Białego Domu w Waszyngtonie. Znajdujące się w apartamentach łóżka doczekały się rekomendacji samej królowej angielskiej Elżbiety II.

Wykładziny, kafle, instalacje świetlne, lampy, meble – wszystko to zostało zaprojektowane na indywidualne zamówienie właścicieli. W tym niebanalnym hotelu znajduje się elegancka restauracja Biały Królik. Jej wnętrza zostały zaprojektowane w pałacowym stylu z nutą ekstrawagancji nawiązującej do baśniowego charakteru tego miejsca. Niewątpliwym atutem restauracji jest widok na okalający pałac park. 

Elegancka aranżacja stołu w restauracji Biały Królik

Ze względu na pałacowy wystrój wnętrza restauracji postanowiłam stworzyć w tym miejscu elegancką i niebanalną zarazem aranżację stołu.

Wykorzystałam do niej błękitno-beżowy obrus uszyty w Polsce w włoskiej bawełny z motywem hortensji. Do tego wybrałam haftowane podkładki i serwetki w kolorze błękitu oraz ręcznie szyte aksamitne kokardki do ozdoby serwetek. W tej aranżacji nie mogło zabraknąć letniego bukietu kwiatów.

Główne smaki w menu powstają według wizji szefa kuchni Pana Dawida Bieleckiego. Na początek degustacji zupa kurkowa z cielęciną. A na danie główne halibut smażony w sosie szczawiowym z agrestem i czarnym czosnkiem podany z kawiorem z jesiotra. Na koniec zaś przepyszny deser – beza Pavlova z owocami leśnymi i lodami z kefiru. 

Hotel Quadrille jest na mapie Trójmiasta zdecydowanie miejscem wyjątkowym. Odnalezienie wszystkich nawiązań do opowieści Lewisa Carrolla może zająć gościom nieco czasu, lecz z pewnością będzie to wyprawa pełna wielu magicznych i baśniowych niespodzianek.

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, co Wam najbardziej spodobało się podczas naszej wizyty w Białym Króliku w Hotelu Quadrille.

Z całego serca polecam wizytę w tym niezwykłym miejscu,

Joanna Wszeborowska-Kludzińska

1 thoughts on “Roseberry Home w Quadrille Relais & Chateaux

  1. Małgosia Żyrmont pisze:

    Przepiękna prezentacja. Pałacowe wnętrza, baśniowy magiczny klimat przyciągają wzrok a elegancka aranżacja stołu zaprasza do zajęcia miejsca.Dopełnieniem całości są kolory i wzory obrusu, podkładek i innych elementów nakrycia a także bukiet letnich kwiatów.Asiu jesteś mistrzynią w tym co robisz.Gratuluję i życzę sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *