Aranżacje stołów

Jak udekorować stół wielkanocny?

w tej aranżacji zdecydowałam się na tradycyjne wiosenne kolory – zieleń i pastelowy róż. Do tego biel oraz złoto sprawiły, że stół się bardzo elegancki i lekki zarazem. W tym artykule opowiadam skąd pochodzą poszczególne dekoracje. Zapraszam także na mojego vloga na YouTubie, w którym także opowiadam o całej aranżacji.

Tkaniny

W tej aranżacji postawiłam na szałwiowy obrus od marki Jotex, który został wykonany z tkaniny syntetycznej z recyklingu. Do tego wybrałam lniane białe serwetki z falbanką, które przyozdobiłam złotymi ażurowymi obrączkami. Serwetki uszyłam na zamówienie w firmie Dąstal.

Miejsce dla gościa przy stole

Miejsce dla każdego gościa wyznaczyły lekkie, radosne podtalerze z zajączkami i pisankami, które zakupiłam na Allegro. Sztućce Cookini pochodzą ze sklepu Mondex, podobnie jak i kieliszki ozdobione złotem oraz porcelanowe białe talerze z koronką. Miejsce dla każdego gościa udekorowałam zajączkami w złotych i pastelowych skorupkach, które można zakupić w sklepie Primavera Home. Złote talerzyki w kształcie kwiatków pochodzą z kolekcji HMHome.

Dekoracje środka stołu

Po przeciwległych stronach stołu znalazły się wazoniki z małymi bukiecikami, które wykonałam z róż, matioli, gałązek zatrwiana i eukaliptusa. Duży bukiet z tych samych kwiatów stanął na środku stołu – ustąpi on miejsca na stole potrawom. Będzie jednak stał na stole w momencie przyjścia gości. Duży wazon pochodzi ze sklepu Villa Italia, maleńkie wazoniki zakupiłam na Ali Express.

Wśród wielkanocnych dekoracji pojawiły się złote pisanki i złoty zajączek od Primavera Home.

Na eleganckiej etażerce od Rosenthala umieściłam własnoręcznie wykonane pisanki w stylu glamour: z koronki z broszkami, z kwiatuszków oraz perełek. Sposób na wykonanie tych pisanek znajdziecie w tym artykule: pisanki w stylu glamour oraz na moim profilu na Instagramie w filmiku instruktażowym: pisanki z koronką i broszkami, pisanki wiosenne z kwiatkami oraz pisanki glamour.

I jak podoba się Wam ta pastelowa aranżacja?

Joanna

Produkty wykorzystane w aranżacji:

 1. Podtalerze – Allegro.pl
 2. Złote talerzyki kwiatuszki – HM Home
 3. Porcelanowe talerze, sztućce oraz szklane kieliszki i karafka – Mondex
 4. Złote pisanki, złoty zajączek i jajeczka pastelowe w skorupkach – Primavera Home
 5. Obrus – Jotex
 6. Serwety – Dąstal
 7. Obrączki na serwety – hurtowania kwiatowa w Gdańsku
 8. Etażera – Rosenthal
 9. Pisanki – wykonane własnoręcznie linki z instrukcją ich wykonania w treści artykułu.
 10. Wazon duży – Villa Italia
 11. Wazony małe – Ali Express
 12. Zajączki pastelowe – Brandy Bourbon
 13. Zajączki białe z koszyczkami – Primavera Home
 14. Świeczniki kryształowe – Westwing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *