Aranżacje stołów

Jak nakryć stół karnawałowy?

Czas karnawałowy może oznaczać na stole odrobinę szaleństwa. W tej aranżacji stołu wykorzystałam trzy barwy – złoto, biel i purpurę. Aranżując stół dzielę cały proces na kilka etapów. Po pierwsze wybieram tkaniny, następnie serwis, sztućce, szkło i dekoracje środka stołu. Jeśli ciekawi Was, jak przygotować taką aranżację zapraszam także do obejrzenia szczegółów tej stylizacji na moim kanale na You Tube.

Tkaniny

Na elegancko nakrytym stole nie może zabraknąć szlachetnych tkanin. W tej stylizacji wybrałam biały obrus Giovani od marki La Mania Home wykonany w 50% z lnu i 50% z bawełny. Ozdobiony jest złotą, haftowaną lamówką. Dodatkowo wybrałam białe bawełniane serwety w rozmiarze 50 cm na 50 cm, które przyozdobiłam złotymi ażurowymi pierścieniami.

Miejsce dla każdego gościa przy stole wyznacza talerz spodni. Można zastąpić go podkładką. W tej aranżacji wybrałam eleganckie podkładki Craco z ekoskóry w kolorze ecru ze złotą lamówką.

Serwis i sztućce

W naszym domu króluje porcelana Biała Maria od Rosenthala – jest szlachetna i elegancka. W tej stylizacji także postanowiłam ją wykorzystać. Wybrałam także matowe złote sztućce marki Bloomingville dostępne w sklepie La Mania Home.

Szkło

Uwielbiam kryształy i tych nie mogło zabraknąć na moim karnawałowym stole. Zdecydowałam się na kryształowe kieliszki Bella Mia wyprodukowane przez polską hutę szkła Julia dla marki La Mania Home. Do tego wybrałam karafkę do wody lub wina z tej samej kolekcji.

Dekoracje środka stołu

Do udekorowania środku stołu wybrałam bukiety ze strusich piór, które umieściłam w złotych wysokich świecznikach. Jeśli ciekawi Was jak stworzyć takie bukiety, zapraszam do zapoznania się z wideo na moim kanale YouTubie, pisałam o nich także tutaj na blogu.

Maleńkie bukieciki z wielokolorowego langurusa (dmuszka jajowatowego) umieściłam w złotych maleńkich wazonikach. Białe cylindryczne świece umieściłam w złotych pięcioramiennych świecznikach. Zakręcone fioletowe świece umieściłam w złoto-purpurpowych świecznikach. Dodatkowo orientalną nutę wprowadziły złote klateczki w formie świeczników. Na środku stołu pojawiła się także porcelanowa etażerka przyozdobiona kryształami i złotymi koralikami.

Na stole nie mogło zabraknąć karnawałowych masek w kolorze złota i purpury.

I jak Wam się podoba ta karnawałowa aranżacja?

Produkty ze stylizacji

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *