Aranżacje stołów

Jak nakryć stół walentynkowy?

już niebawem Walentynki, dlatego postanowiłam przygotować propozycję stołu na tę okoliczność. Nieważne czy ten czas spędzimy tylko we dwoje, czy też może całą bliską rodziną, warto wykorzystać ten moment na wspólne, radosne chwile przy stole. W tej aranżacji stołu wykorzystałam trzy barwy – srebro, biel i fuksję. Aranżując stół dzielę cały proces na kilka etapów. Po pierwsze wybieram tkaniny, następnie serwis, sztućce, szkło i dekoracje środka stołu. Jeśli ciekawi Was, jak przygotować taką aranżację zapraszam także do obejrzenia szczegółów tej stylizacji na moim kanale na You Tube.

Tkaniny

Na elegancko nakrytym stole nie może zabraknąć eleganckich tkanin. W tej stylizacji wybrałam biały obrus Veneto Bianco od marki Maro Home wykonany z tkaniny syntetycznej przyozdobiony piękną fuksjową lamówką. Dodatkowo wybrałam białe serwety Veneto Bianco z tej samej kolekcji w rozmiarze 43 cm na 43 cm, które przyozdobiłam srebrnymi pierścieniami z diamencikiami.

Miejsce dla każdego gościa przy stole wyznacza talerz spodni. W tej aranżacji wybrałam eleganckie podtalerze w kolorze metalicznego ciemnego różu.

Serwis i sztućce

W naszym domu króluje porcelana Biała Maria od Rosenthala – jest szlachetna i elegancka. W tej stylizacji także postanowiłam ją wykorzystać. Wybrałam także srebrne sztućce Valor od marki Gerlach.

Szkło

Zdecydowałam się na kryształowe kieliszki do wina ze szlifem ananasa wyprodukowane przez polską hutę szkła Julia. Do tego wybrałam karafkę do wody lub wina z kolekcji Bella Mia.

Dekoracje środka stołu

Centralne miejsce na stole zajął piękny wazon Clara Ivory od marki Villa Italia Polska, w którym stworzyłam bukiet z ciemnoróżowych róż, gałązek eukaliptusa i żarnowca.

Maleńkie bukieciki umieściłam także w dwóch białych wazonikach po obydwu stronach stołu. Białe cylindryczne świece umieściłam w srebrnych pięcioramiennych świecznikach.

Akcent walentynkowy wprowadziłam na kilka sposobów. Przygotowałam dekoracje z serduszkiem i oszronionymi różowymi kuleczkami w białych ceramicznych miseczkach, które postawiłam przy każdym miejscu przy stole. W foremce w kształcie serca stworzyłam kompozycję z różowych gałązek z kuleczkami, a w maleńkim wazoniku umieściłam brokatowe różowe serduszka na patyczkach przyozdobionych kokardkami.

I jak Wam się podoba ta walentykowa aranżacja?

Produkty ze stylizacji

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *