Magia dekorowania

Jaskry – oczy kojota

jaskry to jedne z moich ulubionych kwiatów. To ten rodzaj kwiatów, który jest niezwykle urokliwy i oczarowuje niezależnie od tego, jaki jest jest jego kolor.

Jaskry i ich symbolika

Ten gatunek jest niezwykle delikatny i kobiecy niczym róże, a także jednocześnie dziki i uwodzący jak na polne kwiaty przystało. Różowe jaskry symbolizują delikatną miłość i uczucie. Żółte przynoszą szczęście. Białe symbolizują niewinność i delikatność. Czerwone namiętność i pasję. Pomarańczowe radość. 

Mnie totalnie oczarowały jaskry różowe, które kolorem fuksji naenergetyzowały nasze domowe wnętrze. 

Ciekawostka

Indianie z wysuszonych lub rozgniecionych jaskrów tworzyli truciznę, która wkładali do kawałków mięsa, podczas polowania na kojoty.

Legendy głoszą…

Indiańska legenda głosi, że jaskry były oczami kojotów. Liczne plemiona Indian posiłkowali się trucizną stworzoną z jaskrów, aby upolować te zwierzęta. Legenda perska powiada zaś, że książę który zakochał się w nimfach aby je oczarować nucił im co noc pieśni. Niewzruszone tym nimfy zamieniły go jednak w kwiat jaskra… Inne zakończenie legendy mówiło, że ze względu na nieodwzajemnioną miłość książę zmarł ze smutku, a w miejscu jego pochówku zakwitł jaskier.

Niezależnie od legend, kwiat ten oczarowuje swoją delikatnością i wdziękiem. Cieszmy się jaskrami i wpatrujemy w nie niczym oczy kojota…

Z serdecznymi życzeniami udanego wtorku,

Joanna

1 thoughts on “Jaskry – oczy kojota

  1. Agata pisze:

    Skąd ten śliczny wazon?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *