Magia dekorowania

O obdarowywaniu i pakowaniu prezentów słów kilka…

Jeśli chcemy wyrazić nasze uczucie wobec bliskich powinniśmy tyle samo uwagi poświęcić opakowaniu, co i kupowaniu prezentu. Warto umilić sobie czas pakowania prezentów włączając ulubioną muzykę i przygotowując ulubiony napój – pyszną herbatę, napój kawowy lub kieliszek wina.

Sensem życia jest znaleźć swój dar. Celem życia jest oddanie tego daru innym.

<Pablo Picasso>

Kolorystyka opakowań

Jeśli prezenty znajdą się pod naszym domowym choinkowym drzewkiem warto zadbać o to, aby kolorystyka i rodzaj opakowań współgrała z ogólną stylistyką świątecznych dekoracji. Do pudrowo-szampańskiej choinki warto zakupić różowe, złote, białe lub beżowe papiery ozdobne. Pod choinką w kolorystyce czerwieni wspaniale będą wyglądać prezenty zapakowane w pudełka lub papiery w kolorach czerwieni, złota, zieleni i beżu. Choinka niebiesko-biała lub biało-srebrna będzie pięknie komponowała się z opakowaniami w kolorze srebra, bieli i niebieskiego.

Daj światu to, co masz najlepszego. Wówczas najlepsze wróci do ciebie.

<Madeline Bridges>

Styl wnętrza a kolor opakowania

Opakowując prezenty można także kierować się ulubionym stylem – własnym lub obdarowanego. Do wnętrz typu boho i skandynawskich doskonale sprawdzi się papier naturalny, który zawsze wygląda szlachetnie. Idealnie pasują do niego naturalne sznurki, koronki i rozety. Do wnętrz w stylu glamour pięknie będą pasować opakowania i kokardy mieniące się blaskiem złota i srebra. We wnętrzach amerykańskich pięknie sprawdzą prezenty zapakowania w papiery i kokardy w pastelowych odcieniach.

Bardzo wierzę w ideę dawania i wspierania swojej społeczności oraz całego świata. Myśl globalnie, działaj lokalnie. Jestem przekonany, że wartość ludzkiego życia możemy określić przez wpływ, jaki ma na innych.

<Steve Nash>

Rodzaj opakowania a prezent

Najprostszym rozwiązaniem na zapakowanie prezentu jest torebka. Zapakowanie w nią podarunku nie wymaga wiele wysiłku, a zamieścimy w niej wiele przedmiotów (np. maskotka) , które nie mają zewnętrznego pudełka i trudno byłoby w ładny sposób obłożyć papierem.

Elegancko będą wyglądały podarki umieszczone w okrągłych, kwadratowych lub prostokątnych pudełkach, które często są już ozdobione kokardkami. To nieco bardziej kosztowne rozwiązanie, jednak na pewno efektowne. W maleńkich pudełkach pięknie prezentuje się biżuteria.

Butelka będzie pięknie prezentować się jeśli umieścimy na niej malutką, świąteczną dekorację np. z gwiazdką, bombką lub ozdobną figurką.

Ja osobiście uwielbiam pakować prezenty w ozdobny papier, aby następnie samodzielnie stworzyć z tasiemek kolorowe kokardy. Rozpakowywanie prezentu zapakowanego w papier wywołuje u obdarowanych osób przyjemne uczucie ekscytacji 🙂 Aby nie powodować niepotrzebnego stresu i krzątaniny po domu warto przygotować wcześniej wszystkie potrzebne materiały: opakowania, papier ozdobny, nożyczki, taśmę klejącą lub naklejki, tasiemki, kokardki i inne dekoracje, które planujemy użyć do zapakowania prezentów.

Prawo dawania jest bardzo proste. Jeśli pragniesz radości, dawaj radość. Jeśli miłość jest tym, czego poszukujesz – zaoferuj miłość. Jeśli pragniesz materialnego bogactwa – pomagaj innym stawać się bogatymi.

<Deepak Chopra>

Wielkość prezentu

Małe i średnio gabarytowe prezenty na pewno znajdą dużo miejsca pod choinką. Wyzwaniem może stać się prezent o większych rozmiarach. Tu warto przygotować małą sztuczkę. Pod choinką może umieścić dwa pudełeczka zapakowane jedno w drugie wraz z instrukcją kierującą do miejsca, gdzie prezent się znajduje. Można go ustawić w jednym z pokoi, do którego obdarowany nie ma dostępu, w garażu, w piwnicy lub na tarasie. Wielkogabarytowy prezent warto zapakować w duży papierowy obrus dostępny w wielu sklepach internetowych i udekorować kokardą.

Miłość to znaczy dawać, nie oczekując niczego w zamian.

<Margit Sandemo>

Dzielenie się z innymi ludźmi jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy będzie to symboliczny prezent czy kosztowny podarek. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy czym możemy podzielić się z innymi to nasza bliskość, uwaga i miłość. Nie zapominajmy o tych darach podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, mamy ich w sercu i duszy naprawdę nieskończone pokłady…

Z życzeniami radości z dawania…

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *