Aranżacje stołów

Jak nakryć stół walentynkowy?

Walentynki, to święto zakochanych, które obchodzimy 14 lutego każdego roku. W ten szczególny dzień warto stworzyć magiczny klimat na naszym stole, który będzie stanowił piękne tło dla chwil spędzonych w gronie ukochanych osób. Dziś chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na udekorowanie walentynkowego stołu.

Kolorystyka dekoracji

W święto zakochanych nie powinno zabraknąć na naszym stole dekoracji w kolorach odzwierciedlających nasze uczucia. Czerwień odzwierciedla namiętność i przywiązanie. Róż jest zarezerwowany dla wyrażania wdzięczności i podziwu, zaś biel oznacza lojalność i szacunek. Ja do tych barw postanowiłam jeszcze dodać moje ukochane złoto, które symbolizuje mądrość, wzniosłość i zaufanie.

Walentynkowe tekstylia

Obrus. Walentynki to święto otoczone aurą miłości. Obrus w kolorze pudrowego lub cukierkowego różu doskonale sprawdzi się na tę okazję. Jeśli zdecydujecie na inny kolor, warto aby był on możliwie jednolity – biel lub czerwień to także dobre kolorystyczne bazy do walentynkowych dekoracji. Pisałam o tym, już we wcześniejszych artykułach dotyczących stołu wigilijnego i tekstyliów, że należy pamiętać o zasadzie doboru wymiarów obrusa do wielkości stołu. Aby to uczynić należy do miary długości i szerokości doliczyć 20-30cm. Ja wybrałam piękny, subtelny obrus Aura od Room99.pl w rozmiarze 140 na 220 cm (standardowy rozmiar mojego stołu to 90 cm na 160 cm).

Dekorując walentynkowy stół zrezygnowałam z bieżnika, ponieważ w centralnej części stołu zaplanowałam dużą liczbę dekoracji.

Serwety. Wspominałam już także, że na eleganckim stole obowiązują serwety materiałowe w formie kwadratów lub prostokątów. Ja zdecydowałam się na wybór serwet w kolorze bieli, klasycznych bez dodatkowych wzorów. Wybrałam do nich bardziej fantazyjne cyrkoniowe pierścienie, aby podkreślić mniej formalny i romantyczny klimat walentynkowego wieczoru. Dodatkowo każdą z serwet przyozdobiłam serduszkiem na patyczku, na którym zawiązałam kokardki.

Zastawa stołowa i szkło

Serwis. Znacie już doskonale moją miłość do Białej Marii Rosenthala. Tym razem postanowiłam zaszaleć i wymieszać elementy tego serwisu z innymi dodatkami w kształcie serduszek – ceramicznych miseczek i talerzyków. Sztućce oczywiście jako biżuteria stołu wybrałam w kolorze ukochanego złota.

Na co dzień używam kryształowych szklanek i kieliszków. Na eleganckim stole idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła z jednej kolekcji. Uznałam, że walentynkowe święto może jednak być potraktowane w bardziej fantazyjny sposób. Z tego powodu wymieszałam dwa rodzaje szkła.

Goblety. Szklanki do wody (tzw. goblety) pochodzą z mojej ulubionej kolekcji Noblesse Picherest marki Nachtaman, które zakupiłam w sklepie Home and You.

Szampanówki. Na walentynkową okazję wybrałam także piękne różowe szampanówki KONUNGSLIG z IKEI. Myślę, że wykorzystam je jeszcze na wiele letnich okazji.

Kwiaty, świece i walentynkowe serca

W związku z tym, że na walentynkowy wieczór zaplanowałam dania serwowane na podtalerze, mogłam wykorzystać centralną część stołu do udekorowania jej kwiatami, świecami i sercami.

Bukiet kwiatów. Kwiaty postanowiłam ułożyć w ceramicznej złotej donicy, którą kupiłam z myślą o ogrodzie. Wybrałam ją ponieważ pięknie komponuje się z bukietem pastelowych peoni.

Świece. Walentynkowy stół powinien mienić się blaskiem świec, tworzyć atmosferę zachęcającą do bliskości i romantycznych wspomnień. Ja wybrałam piękne różowe świece, które ustawiłam w kryształowych świecznikach od Westwing.

Serca. Postanowiłam także ozdobić stół złotymi ceramicznymi sercami w miseczkach o tym samym kształcie, a w centralnej części stołu ustawiałam złote Walentynkowe dekoracje.

Warto pamiętać, aby kwiaty, świece i inne dekoracje nie przekraczały wysokości 30-40 cm, dzięki czemu będziemy mogli widzieć twarz naszego rozmówcy i spoglądać mu w oczy.

Walentynkowy wieczór

Walentynkowy wieczór do piękna okazja do celebrowania swoich uczuć. Walentynki można spędzić w towarzystwie jednej ukochanej osoby podczas romantycznej kolacji. Pięknym rozwiązaniem jest także cieszenie się tym świętem pełnym miłości w gronie całej rodziny. A może warto, aby pięknie ozdobiony walentynkowy stół towarzyszył nam dłużej niż tylko w ten jeden dzień w roku? Sadzę, że od czasu do czasu przygotować dla ukochanej osoby lub całej rodziny niespodziankę, jaką jest wykreowanie w naszych domach atmosfery sprzyjającej wyrażaniu naszych uczuć i miłości.

Wierzę, że mój pomysł na zaaranżowanie walentynkowego stołu przypadł Wam do gustu. Zachęcam Was do stworzenia własnych aranżacji walentynkowych nakryć i podzielenia się ze mną efektami Waszej. Możecie to uczynić oznaczając mój profil @roseberry.home na Instagramie lub za pomocą hashtagu: #byroseberryhome, a takżewklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod tym artykułem na profilu RoseberryHome na Facebooku. Najpiękniejsze aranżacje stołu z radością udostępnię na swoim profilu.

Z życzeniami romantycznych chwil przy walentynkowym stole,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *