Aranżacje stołów

Jak nakryć stół wielkanocny?

Niezależnie od stylu udekorowania stołu, powinien on wyglądać elegancko i świątecznie. W ten szczególny czas warto stworzyć urokliwy klimat na naszym stole, który będzie stanowił piękne tło dla chwil spędzonych w rodzinnym gronie. W naszych przestrzeniach najpiękniej prezentują się dodatki eleganckie. Dziś chciałabym podzielić się z Wami pomysłem na udekorowanie wielkanocnego stołu w stylu glamour.

Kolorystyka dekoracji

W święta wielkanocne nie powinno zabraknąć na naszym stole dekoracji w kolorach pastelowych, które nawiązują do wiosennej pory roku. Stosując subtelne pastelowe dekoracje łatwo o stworzenie nadmiernie “cukierowego” klimatu. Warto zadbać o takie elementy nakrycia stołu, aby był on lekki, wiosenny i jednocześnie elegancki. Szyku wielkanocnym dekoracjom można dodać zarówno za pomocą srebra, jak i złota. Ja pozostaję wierna złotym dodatkom.

Wielkanocne tekstylia

Obrus. Wielkanoc to święto obchodzone wiosną, dlatego tekstylia powinny korespondować z tą porą roku. Obrus w kolorze pudrowego lub cukierkowego różu doskonale sprawdzi się na tę okazję. Inne kolory obrusu pasującego do wielkanocnego stołu to: biel, mięta, błękit, cytrynowy. Wybierając obrus należy pamiętać, aby do rozmiaru stołu dodać 20-30 cm zarówno do jego długości i szerokości.

Dekorując wielkanocny stół zrezygnowałam z bieżnika, ponieważ w centralnej części stołu zaplanowałam dużą liczbę dekoracji.

Serwety i obrączki. Wspominałam już kilkukrotnie w artykułach, że na eleganckim stole obowiązują serwety materiałowe w formie kwadratów lub prostokątów. Ja zdecydowałam się na wybór bawełnianych, gładkich serwet w kolorze pastelowego różu. Wybrałam do nich stylowe złote pierścienie z cyrkonią, aby dodać im szyku i elegancji.

Zastawa stołowa i szkło

Serwis. Moją miłość do Białej Marii Rosenthala będę podkreślać przy każdej sposobności. Tym razem postanowiłam nieco ją przyozdobić dodając złote metalowe talerzyki w kształcie kwiatów, które idealnie nawiązują do wiosennej pory roku. Sztućce wybrałam w kolorze ukochanego złota.

Szkło. Na co dzień używam kryształowych szklanek i kieliszków. Na eleganckim stole idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła z jednej kolekcji. Uznałam, że wielkanocne święto zasługuje na nieco lekkości na stole. Z tego powodu wymieszałam dwa rodzaje szkła. Goblety (szklanki do wody) są kryształowe, zaś szampanówki są wykonane ze szkła w delikatnym kolorze różu.

Świeczniki, świece, kwiaty, pisanki i zajączki

Centralną część stołu ozdobiłam dekoracjami nawiązującymi do wielkanocnego święta, pięknymi złoto-kryształowymi świecznikami oraz kwiatami.

Świeczniki i świece. Do wielkanocnej aranżacji wybrałam piękne złoto-kryształowe świeczniki w stylu glamour od Primavera Home, na których postawiłam różowo-perłowe świece.

Bukiety kwiatów. Świeże biało-różowe różyczyki postanowiłam ułożyć w dwóch ceramicznych wazonikach. Dodatkowo zastosowałam maleńkie ozdobne bukieciki z peoni w doniczkach ozdobionych złotą klateczką.

Zajączki. Postanowiłam także ozdobić stół białą ceramiczną paterą podtrzymywaną przez zajączka oraz białą bombonierką w formie zajączka od Primavera Home, w których umieściłam liczne słodkości.

Pisanki. Złoto-pastelowe pisanki ułożyłam na pięknej etażerce z kolekcji Biała Maria od Rosenthala w centralnej części stołu. Sposoby na przygotowanie eleganckich i stylowych pisanek można znaleźć w oddzielnym artykule: “Jak stworzyć eleganckie i stylowe pisanki w stylu glamour?“.

Wiosna na stole

Stół wielkanocny można udekorować na wiele sposobów – od bardziej sielankowego, poprzez minimalistyczny na eleganckim kończąc. Niezależnie od tego, jaki styl mają nasze wnętrza ważne, aby stół wielkanocny powinien nawiązywać do wiosny, świeżości i odrodzenia. Na pewno nie powinno na nim zabraknąć symboli wielkanocnych – świeżych kwiatów, pisanek i zajączków.

Wierzę, że mój pomysł na zaaranżowanie wielkanocnego stołu w stylu glamour przypadł Wam do gustu. Zachęcam Was do stworzenia własnych aranżacji wielkanocnych nakryć i podzielenia się ze mną efektami Waszej. Możecie to uczynić oznaczając mój profil @roseberry.home na Instagramie lub za pomocą hashtagu: #byroseberryhome, a także wklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod tym artykułem na profilu RoseberryHome na Facebooku. Najpiękniejsze aranżacje stołu z radością udostępnię na swoim profilu.

Z życzeniami niezapomnianych chwil przy wielkanocnym stole,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *