Aranżacje stołów

Jak przygotować obrączki na serwetki w stylu glamour?

Stylowo nakryty stół kreuje piękną atmosferę. Warto udekorować go tak, aby nasi gości doskonale się przy nim czuli. Przygotowałam dla Was pomysł na stworzenie obrączek w stylu glamour, które pięknie przyozdobią eleganckie serwety. Zapraszam Was do zapoznania się z instrukcją samodzielnego wykonania pierścieni oraz do obejrzenia filmiku, w którym zaprezentowałam kolejne kroki.

Potrzebne materiały do wykonania obrączek na serwetki w stylu glamour

Do przygotowania obrączek na serwetki w stylu glamour będą potrzebne:

  • różnokolorowe tasiemki z cyrkoniami o szerokości od 3 cm do 4 cm,
  • taśmy o strukturze rzepa o szerokości do 1 cm (w zestawie są dwie taśmy służące do ich połączenia),
  • taśma klejąca dwustronna,
  • nożyczki. 

Wykonanie obrączek na serwetki w stylu glamour

Poniżej rekomendowana kolejność kroków.

  1. Z tasiemek ozdobionych cyrkoniami należy wyciąć paski o długości 13-14 cm w pożądanej przez nas liczbie egzemplarzy (rekomenduję wykonanie 6-8 sztuk).
  2. Taśmę o strukturze rzepa należy pociąć na kawałki odpowiadającej szerokości paska z cyrkoniami. Zakupione przeze mnie tasiemki mają szerokość 3 cm i 4 cm, zatem wycięłam paski z rzepami o długości 3 i 4 cm. Do wykonania każdej obrączki są potrzebne dwa paski w formie rzepa (po jednym z każdej z taśm z zestawu).
  3. Z dwustronnej taśmy klejącej wycinamy fragmenty odpowiadającej paseczkom z rzepa. Do podklejenia rzepów do cyrkoniowej tasiemki będą potrzebne dwa paseczki dwustronnej taśmy klejącej.
  4. Do obu końców cyrkoniowych tasiemek należy dokleić fragmenty dwustronnej taśmy klejącej. Do taśmy klejącej znajdującej się po obu końcach tasiemki doklejamy rzepy.
  5. W ten sposób powstała obrączka, którą owijamy wokół serwetki owiniętej w rulon i zapinamy za pomocą rzepów.

Obrączki w długości 14 cm pasków idealnie pasują do bawełnianych lub lnianych serwetek o wymiarach 40 cm na 40 cm oraz na 50 cm na 50 cm.

Voila! Eleganckie obrączki w stylu glamour gotowe

Wierzę, że pomysł na przygotowanie eleganckich obrączek na serwetki w stylu glamour przypadł Wam do gustu. Zachęcam Was do własnych obrączek i podzielenia się ze mną efektami Waszej. Możecie to uczynić wysyłając do mnie e-mail, oznaczając Roseberry.home w Waszej relacji/zdjęciu na Instagramie, lub wklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod artykułem na profilu RoseberryHome na Facebooku.

Z życzeniami miłych chwil przy elegancko ozdobionym stole,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *