Magia dekorowania

10 pomysłów na urządzenie tarasu i ogrodu dla dzieci

Urządzając taras i ogród zależało mi na tym, aby przestrzeń ta rozwijała się i rosła wraz z potrzebami dziewczynek. Udało mi się stworzyć taki kącik, w którym dziewczynki bawią z radością. Mieszkanie na osiedlu na swoje ograniczenia w stosunku do własnego domu, jednak i tu można wykreować przestrzeń do zabawy i miłego spędzania czasu dla maluszków. Oto moje pomysły, co powinno znaleźć się na takim tarasie.

Tarasowe dekoracje

Mebli ogrodowo-tarasowych jest naprawdę wiele. Zdradzę Wam, czym ja kierowałam się aranżując tę przestrzeń i na jakie meble oraz dodatki się zdecydowałam się tworząc przestrzeń dla moich córeczek 🙂

  1. Miejsce do przechowywania. W ogrodzie i na tarasie powinno znaleźć się miejsce do przechowywania różnych zabawek ogrodowych. Nam idealnie sprawdziły się regały Kolbjorn z IKEA. w kolorze beżowym. Mają wysokość około 80 cm i tym samym świetnie sprawdzają się jako meble dla maluszków. Dzieci mogą samodzielnie otwierać i zamykać drzwiczki, a także sięgać po przedmioty znajdujące się na półkach.
  2. Siedziska do wypoczynku i pufy. W przestrzeni tarasowo-ogrodowej doskonale sprawdzają się różnego rodzaju siedziska i pufy (najlepiej jeśli są przystosowane do warunków zewnętrznych). Ja zdecydowałam się na dwa pufy w kolorze różowym, które jednocześnie są materacami w kształcie półokręgu. Łącząc ze sobą dwa pufy mamy idealny okrągły materac do leżakowania i zabawy. Ja swoje różowe pufy kupiłam na Allegro.
  3. Namiot tipi. Do naszego ogrodu często przenosimy namiot tipi, do którego maluszki uwielbiają się chować. Można tam przygotować miły kocyk i poduszeczki, na których dzieci będą mogły chwilkę odpocząć po zabawie. Nasz tipi kupiliśmy tutaj, zaś poduszeczki i kocyk z Room99.
  4. Dywan. Wybór zewnętrznych dywanów jest naprawdę bardzo szeroki. Ważne, aby był on dostosowany do warunków tarasowych. Sprawia on, że miejsce na tarasie jest przytulne. Piękny dywan na taras dziewczynkach kupiłam w sklepie Benuta. Na takich dywanie można swobodnie rozłożyć matę lub kocyk do zabawy dla maluszków.
  5. Stolik i krzesełka. Na tarasie dla dzieci nie może zabraknąć miejsca do zabawy artystycznych i tych związanych z siedzeniem przy stoliczku. Nasze to model Mammut z IKEA.
  6. Duże donice. Na tarasie nie może zabraknąć miejsca dla roślin i kwiatów, które ozdabiają przestrzeń. Na naszych tarasach znalazły miejsce piękne hamptonsowe donice od Modern Classic Home. Posadziłam w nich hortensje oraz miskanty.
  7. Małe doniczki. Na tarasie warto także posadzić mniejsze roślinki, które można postawić na półeczkach. Duży wybór mniejszych doniczek można znaleźć w sklepie Hydroponika oraz na Allegro. W mniejszych doniczkach w kształcie koszyczków i rynienek na tarasie dziewczynek posadziłam pelargonie.
  8. Lampiony i konewki. Uroku na tarasie dziewczynek dodają rattanowe różowe lampiony oraz konewki. Kupiłam na kwiatowej giełdzie w Gdańsku.
  9. Basen. Nasz pierwszy basen dla córeczki miał formę różowej muszelki, którą zakupiłam na Allegro. Jedna strona muszli służy jako basenik, a druga jako piaskownica.
  10. Zabawki ogrodowe. W ogrodzie nie może zabraknąć zabawek. Jeśli to możliwe warto znaleźć przestrzeń na małą zjeżdżalnię, huśtawkę czy piaskownicę.

W ogrodzie idealnym miejscem do relaksu jest bujany kosz, bujana huśtawka czy hamak. Wybór zależy od wielkości tarasowo-ogrodowych przestrzeni i indywidualnych preferencji. Ja zdecydowałam się na kosz, bo w idealny sposób się na nim relaksuję. Ponadto sprawdza się doskonale jako kosz do bujania dla dzieci i miejsce do karmienia niemowlaka.

Z życzeniami radosnych zabaw na Waszych tarasach i ogrodach,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *