Magia dekorowania

Pastelowe żołędzie i złote dynie baby boo

Wiele jesiennych dekoracji można przygotować własnoręcznie i zapewnić sobie tym samym przyjemną rozrywkę na popołudnie lub wieczór. Dziś chciałabym pokazać Wam, w jaki sposób możecie przygotować pastelowo-złote żołędzie, złote dynie baby boo i złote kasztany, które ozdobią Wasze domowe przestrzenie.

Niezbędne materiały

Poniżej prezentuję listę potrzebnych materiałów:

 • Żołędzie i kasztany zebrane w parku (lub w przypadku niemożności ich znalezienia zakupione w Internecie).
 • Dynie baby boo.
 • Pastelowe farby akrylowe.
 • Pędzelki.
 • Paletka malarska.
 • Złoty lakier w spreju.
 • Szklanka z wodą do czyszczenia pędzelków.
 • Gumowe rękawiczki.
 • Stare gazety.
Potrzebne materiały.

Pastelowo-złote żołędzie i złote kasztany

Kasztanów w Parku Oliwskim jest pod dostatkiem, ale znalezienie żołędzi było nie lada wyzwaniem. Z tego powodu zdecydowałam się na zakup sztucznych żołędzi. Udało mi się je znaleźć na Allegro.pl.

Przed przystąpieniem do pracy, warto zabezpieczyć powierzchnię starą gazetą, tak aby podczas malowania niczego nie uszkodzić.

 1. W pierwszej kolejności należy pofarbować czapeczki żołędzi na kolor złoty i pozwolić im przeschnąć. Kasztany w całości należy pomalować sprejem w kolorze złota. Ze względu na nieprzyjemny zapach lakieru w spreju polecam, aby ten krok wykonać na tarasie, balkonie lub przy otwartym oknie. Warto przy farbowaniu czapeczek zabezpieczyć ręce gumowymi rękawiczkami.
 2. W drugiej kolejności, gdy główki żołędzi są już suche można przejść do ich malowania. Ja wybrałam kilka farb w odcieniach różu i fioletu. Przepiękne odcienie farb akrylowych stworzyła marka Rico Design.
 3. Niewielką ilość farby należy wycisnąć na paletkę malarską. Pędzelkiem nałożyć pierwszą warstwę farby i odłożyć do wyschnięcia. Następnie po uprzednim wyschnięciu pierwszej warstwy położyć drugą, a po jej wyschnięciu trzecią.
 4. Odczekać aż żołędzie całkowicie wyschną (co trwa nawet do kilku godzin godzin) i ułożyć z nich własną kompozycję.

Złote dynie baby boo

Maleńkie białe baby boo można znaleźć na wielu targowiskach. Ja postanowiłam za pomocą lakieru w spreju pofarbować je na kolor złoty. Podobnie jak w przypadku czapeczek żołędzi warto wykonać na tę czynność na tarasie, balkonie lub przy otwartym oknie. Ręce należy ochronić gumowymi rękawiczkami. Dynie wysychają w kilka minut i są gotowe do ozdobienia naszych stolików, półek i parapetów.

Własna aranżacja

Voila! Złote dynie i kasztany oraz pastelowe żołędzie wyłożyłam na ceramicznych muszelkach. Pastelowa aranżacja piękni ozdabia nasz regał telewizyjny w salonie 🙂

Pastelowe żołędzie i złota dynia babyboo.

Jeśli pomysł na pastelowe żołędzie i złote dynie oraz kasztany przypadł Wam do gustu, zachęcam Was do przygotowania własnych aranżacji. Koniecznie podzielcie się ze mną efektami Waszej pracy. Możecie to uczynić wysyłając do mnie e-mail, oznaczając Roseberry.home w Waszej relacji/zdjęciu na Instagramie, czy wklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod artykułem na profilu RoseberryHome na Facebooku.

Z życzeniami udanych spacerów w poszukiwaniu kasztanów i żołędzi,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *