Magia dekorowania

10 pomysłów na taras w stylu eleganckim stylu

Ogród, taras i balkon są naturalnym przedłużeniem naszych domów i mieszkań. Dobrym pomysłem jest takie ich zaaranżowanie, aby pasowały one do naszych wnętrz. Jeśli mieszkamy w jednorodzinnym domku na oddzielnej działce łatwiej o swobodne rozwiązania. Na osiedlu dobrze jest dopasować ogrodowo-tarasowe dekoracje także do stylu osiedla. Nasze mieszkanie zostało urządzone w eleganckim stylu nawiązującym do wnętrz amerykańskich. Osiedle, na którym mieszkamy jest nowoczesne i promienne, zaś ogród nawiązuje do stylu japońskiego. Dużą radość dało mi wkomponowanie naszego ogrodu i dekoracji tarasowych zarówno do stylu mieszkania, jak i osiedla.

Tarasowe dekoracje

Mebli ogrodowo-tarasowych jest naprawdę wiele. Zdradzę Wam, czym ja kierowałam się aranżując tę przestrzeń i na jakie meble oraz dodatki się zdecydowałam 🙂

  1. Przestrzeń do wypoczynku. Najchętniej na naszym tarasie stworzyłabym jedną przestrzeń do spożywania posiłków, zaś drugą do wypoczynku. Ze względu na limit metrażu tarasu postawiłam na to drugie rozwiązania. W tym celu odnalazłam narożnik w beżowym odcieniu od Home and Garden, aby pasował do elewacji budynku. Przyznaję także że jasne meble po prostu bardziej mi się podobają. Narożnik jest idealnym rozwiązaniem dla rodziny. Przy niewysokim stoliczku swobodnie można tu zjeść deser, podwieczorek a nawet potrawy z grilla.
  2. Siedziska do wypoczynku i pufy. W przestrzeni tarasowo-ogrodowej doskonale sprawdzają się różnego rodzaju siedziska, leżanki i leżaki. Ja zdecydowałam się na jeden ogrodowy szezlong z podnóżkiem wykonany ze specjalnego materiału odpornego na zmiany temperatury i deszcz. Jest wypełniony w środku styropianowymi kuleczkami. Dodatkowo zakupiłam dwa okrągłe pufy przypominające materiał rattanowy, który jest wodoodporny, w środku są wypełnione styropianem. Są one idealne jako podnóżki, dodatkowe siedziska przy stoliczku (zakupiłam je na niemieckim Amazonie).
  3. W ogrodzie idealnym miejscem do relaksu jest bujany kosz, bujana huśtawka czy hamak. Wybór zależy od wielkości tarasowo-ogrodowych przestrzeni i indywidualnych preferencji. Ja zdecydowałam się na kosz, bo w idealny sposób się na nim relaksuję. Ponadto sprawdza się doskonale jako kosz do bujania dla dzieci i miejsce do karmienia niemowlaka.
  4. Dywan. Wybór zewnętrznych dywanów jest naprawdę bardzo szeroki. Ważne, aby był on dostosowany do warunków tarasowych. Sprawia on, że miejsce przy narożnej sofie jest przytulne i eleganckie. Piękne dywany na tarasie znajdziecie w Benuta oraz na ogrodowych kampaniach Westwing.pl.
  5. Stołki i stoliki ceramiczne. Uwielbiam stoliczki pomocnicze, sprawdzają się one idealnie w domu, jak i na tarasie. Ważne, aby były one dostosowane do przechowywania w warunkach zewnętrznych. Idealnie na tarasie sprawdzą się stołki ceramiczne i betonowe. Ja zdecydowałam się na dwa rodzaje stołków od firmy Safavieh, której asortyment do ogrodów uwielbiam. Stanowią świetne miejsce dla ozdobnych donic, ale także odłożenia filiżanki, szklanki, okularów i innego asortymentu.
  6. Duże donice. Na tarasie nie może zabraknąć miejsca dla roślin i kwiatów, które nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale i swoim widokiem radują i relaksują. Decydując się na rośliny ogrodowe, warto zdecydować się na ich konkretny styl pasujący do naszego ogrodu. W ogrodzie w stylu hamptons pięknie będą prezentowały się hortensje, ale palmy mimo swojego uroku nie odpowiadałyby temu stylowi. Na tarasie w stylu boho palmy będą wyglądały natomiast bardzo urokliwie. Na naszym tarasie zdecydowałabym posadzić w donicach kwiaty i rośliny pasujące do ogrodów amerykańskich i japońskich. Nie mogłam odmówić sobie posadzenia w dużych hamptonsowych donicach od Modern Classic Home pięknych hortensji, miskantów oraz wierzb hacuro odpowiadających stylowi japońskiego. Warto zainwestować w duże donice, w których posadzimy ulubione roślinki. Prezentują się one elegancko i dobrze wypełniają dużą przestrzeń.
  7. Małe doniczki. Na tarasie warto także posadzić mniejsze roślinki, które można postawić na drabince lub pergoli, albo na stole czy skrzyni. Duży wybór mniejszych doniczek można znaleźć w sklepie Hydroponika oraz na Allegro.
  8. Drabinka. Zależało mi także, aby na jednej ze ścian znalazł się ogrodowy kwietnik, na którym umieszczę mniejsze doniczki. Świetnie sprawdziłaby się w tym celu pergola lub kwietnik zawieszany na ścianie. U nas na osiedlu niestety nie mamy możliwości mocowania czegokolwiek do elewacji, stąd postawiłam na kwietnik w formie drabinki. Takie drabinki znajdziecie na przykład tutaj.
  9. Miejsce do przechowywania. W ogrodzie i na tarasie powinno znaleźć się miejsce do przechowywania. Na poduszki tarasowe idealna jest skrzynia. Na dobry asortyment ogrodowy świetnie sprawdzi się regał lub ławeczka w formie skrzyni. Ja wybrałam dużą skrzynię z tworzywa sztucznego pasującą swoim kolorem do sofy i stoliczka marki Keter.
  10. Latarenki i żarówki. Laternki, lampiony i żarówki kreują efekt przytulności. Są idealnym rozwiązaniem do tego, abyśmy mogli czerpać przyjemność z relaksowania się na tarasie i w ogrodzie także wieczorami. Żarówki na taras zakupiłam w sklepie Świat Girland.

Moim marzeniem od zawsze była piękna pergola, jednak tej z powodów technicznych nam się nie udało. Cieszę jednak tym, co stworzyłam. To idealne miejsce do relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu dla naszej rodziny. Niesamowitą radość sprawiają mi uśmiechy i miłe słowa od naszych Sąsiadów, którzy zerkają do naszego ogrodu i tarasu z uśmiechem na twarzy. Miło mi, że mogę także innym pokolorować świat.

Z życzeniami pięknych chwil na Waszych tarasach i ogrodach,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *