Magia dekorowania

Jak dłużej cieszyć się hortensjami w wazonie?

Hortensje to wiosenno-letnie kwiaty, które pięknie ozdabiają nasze ogrody, balkony i tarasy. Czasem jednak pojawia się taka ochota, aby pocieszyć się tymi kwiatami w wazonie w domowym wnętrzu. Niestety to kwiaty są bardzo delikatnie i aby radować się nimi dłużej warto je przed ułożeniem bukiety odpowiednio zahartować. Oto prosta instrukcja, która przedłuży naszą radość cieszenia się tymi kwiatami także w naszych domach.

Instrukcja przedłużania życia hortensji

  1. W pierwszej kolejności należy przygotować wazon ze świeżą przegotowaną zimną wodą. Wazon powinien być czysty, tak aby nie znajdowały się w nim żadne bakterie. W wodzie powinny znajdować się tylko końcówki gałązek.
  2. Następnie należy zagotować wodę. Wrzącą wodę należy przelać do kubeczka lub słoiczka.
  3. W drugiej kolejności końcówki gałązki należy obciąć do pożądanej przez siebie wysokości, tak aby pasowały do Twojego wazonu. Przycinając gałązki nożem należy uczynić to pod skosem, aby zwiększyć powierzchnię pobierania wody przez hortensje. Koncówki należy przycinać codziennie. Z gałązek należy usunąć nadmiar liści dolnych, tak aby nie znajdowały się one pod powierzchnią wody. Liście szybką gniją i mogą przez to zanieczyścić wodę i doprowadzić to szybszego więdnięcia kwiatów.
  4. Następnie każdą gałązką zahartuj wkładając ją do kubeczka z wrzącą wodą i przytrzymaj ją przez około 30 sekund. Od razu przełóż ją do wazonu z zimną wodą.
  5. Wazon z hortensjami trzymaj w miejscu zacienionym, z dala od owoców, tak aby nie wdychały one etylenu, który może przyspieszać starzenie się kwiatów.
  6. Utrzymuj czystość wody. Codziennie ją wymieniaj, a także wymyj naczynie, aby pozbyć się nieczystości. Aby zapobiec gniciu kwiatów można do wody dodać odrobinę płynu do naczyń lub kwasu cytrynowego. Kwiaty możesz odżywiać podając im cukier – około jedną łyżeczkę cukru na litr wody. To cukier jest często składnikiem wielu odżywek dla kwiatów, które można zakupić w kwiaciarniach.

Voila!

Przy takim postępowaniu istnieje prawdopodobieństwo, że dłużej będziesz cieszyć się swoimi kwiatami w wazonie. W ten sposób można dbać również o inne piękne wiosenne kwiaty w Waszych wazonach.

Przyjemności z cieszenia oczu pięknymi kwiatami w Waszych domach.

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *