Magia dekorowania

Jak stworzyć kwiatowy obraz?

Uwielbiam relaksować się wykonując różnorodne ozdoby do domu. Samodzielnie przygotowane dekoracje potrafią długo cieszyć oko i wprawiać w dobry nastrój. I co chyba najważniejsze – są unikalne. Dziś chciałabym pokazać Wam, w jaki sposób możecie przygotować kwiatowy obraz. Możecie go wykorzystać go w wielu domowych przestrzeniach. Sądzę, że doskonale sprawdzi się na ścianie w sypialni nieopodal kobiecej toaletki czy w garderobie. Ja natomiast stworzyłam kwiatowy obraz z myślą o pokoiku mojej Córeczki.

Niezbędne materiały

Poniżej prezentuję listę materiałów, które zakupiłam w celu przygotowania kwiatowego obrazu.

  • Ramka przestrzenna ze schodkiem z passe-partout.
  • Główki satynowej róży wyrobowej i gałązki gipsówki.
  • Siatka do mocowania kwiatów.
  • Klej i nożyczki.

Ramka przestrzenna na wymiar

Osobiście bardziej spodobała mi się wizja kwiatowego obrazu w ramce kwadratowej niż w prostokątnej. Dla mnie istotne było znalezienie ramki przestrzennej w rozmiarze około 40 cm na 40 cm. Okazało się to niełatwym wyzwaniem, bo gotowych przestrzennych ramek o takim rozmiarze po prostu nie znalazłam. Ostatecznie zdecydowałam się na zamówienie ramki na wymiar ze schodkiem z passe-partout w kolorze białym. Wymiary zamówionej przeze mnie ramki wyniosły 41,4 cm x 41,4 cm, zaś szerokość passe-partout w kolorze bieli z każdej strony wyniosła 5 cm. Na ramkę musiałam zaczekać około dwóch tygodni, ale było warto. Jakość i wykonanie ramki były doskonałe.

Decydując się na zakup ramki na wymiar mogłam wybrać nie tylko jej rozmiar, ale także barwę i szerokość passe-partout. Producent, u którego zakupiłam swoją ramkę umożliwia także wybór rodzaju szyby, zawieszenia oraz druk zdjęcia. Na potrzeby kwiatowego obrazu te opcje nie były mi jednak potrzebne.

Róże wyrobowe i gipsówka

Główek różnorodnych kwiatów wyrobowych można znaleźć w Internecie bez liku. Ja zdecydowałam się na wykonanie obrazu z satynowych róż w pięciu kolorach: jasnego różu, pudrowego różu, klasycznego różu, brzoskwini i śmietankowego różu. Zakupu dokonałam na serwisie Allegro.pl

Liczbę główek kwiatów wyrobowych i gałązek należy uzależnić od wymiarów passe-partout. Na potrzeby mojego obrazu zakupiłam 60 sztuk główek róż o średnicach od 6 cm do 10 cm. Dodatkowo wybrałam dwie gałązki śmietankowej gipsówki.

Siatka do mocowania kwiatów

Siatkę do mocowania kwiatów znalazłam także w serwisie Allegro.pl. Wymiary jednej zakupionej przeze mnie sztuki wynosiły 40 cm na 60 cm. Siatka została przeze mnie docięta do wymiarów passe-partout (zostawiłam po ok. 1 cm na każdy bok passe-partout w celu przyklejenia siatki).

Klej i nożyczki

Na potrzeby wykonania obrazu można wykorzystać klej w spray’u, klej na gorąco lub zwykłą kropelkę. Do wycięcia siatki o odpowiednich rozmiarach wystarczą domowe nożyczki.

Wykonanie obrazu

Przed przystąpieniem do pracy, warto zabezpieczyć powierzchnię gazetą lub folią, tak aby podczas klejenia niczego nie uszkodzić. Wykonanie kwiatowego obrazu zajmuje około 30 minut. Poniżej prezentuję kroki, jakie wykonałam.

  1. Wyjęcie pleców ramki.
  2. Przycięcie siatki do potrzebnych wymiarów passe-partout.
  3. Przymiarka – ułożenie kompozycji z główek róż i gipsówki na siatce położonej pod ramką z passe-partout.
  4. Zamocowanie główek róż do siatki.
  5. Przyklejenie siatki do pleców ramki i jej zabezpieczenie.

Voila! Obraz gotowy

Voila! Obraz jest już gotowy do powieszenia na ścianie. Lekkie obrazy bez szyb zazwyczaj wieszam w domu przy pomocy gwoździ samoprzylepnych. Ich zamocowanie trwa niezwykle krótko i nie pozostawiają dziur w ścianach jak kołki. Można je zakupić w Internecie lub stacjonarnych sklepach z asortymentem do urządzania mieszkań. Uwaga! Gwoździe należy dostosować do powierzchni, na której zostaną zamocowane (inne należy zakupić do montaży na kaflach, malowanej ścianie, tapecie czy drewnie) oraz do obciążenia obrazu.

Wierzę, że pomysł z przygotowaniem kwiatowego obrazu przypadł Wam do gustu. Zachęcam Was do zaprojektowania własnych kwiatowych kompozycji w ramkach i podzielenia się ze mną efektami Waszej. Możecie to uczynić wysyłając do mnie e-mail, oznaczając Roseberry.home w Waszej relacji/zdjęciu na Instagramie, czy wklejając zdjęcie z efektem Waszej pracy jako komentarz pod artykułem o kwiatowym obrazie na profilu RoseberryHome na Facebooku.

Z życzeniami przepięknych kwiatowych obrazów,

Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *